29 Eylül 2008 Pazartesi

Ronaldinho'nun gecesi

İtalya'da haftalardır merakla beklenen Milan-Inter derbisini, flaş transferi Ronaldinho'nun attığı golle ev sahibi pozisyonundaki Milan kazandı. Maça daha baskılı ve istekli başlayan kırmızı siyahlılar beklendiği gibi az pozisyonlu geçen maçta Ronaldinho'nun klasını ortaya koyan inanılmaz kafa golüyle öne geçti ve ondan sonra da üstünlüğünü korumayı bildi. Ronaldinho Barcelona forması giyerken de Mourinho'nun Chelsea'sine birçok gol atmıştı, hatırlanacağı gibi. Bu yıl da "acaba verilen o para fazla mıydı?" denmeye başlanan bir ortamda, takım da çok kötü giderken tam zamanında ortaya çıkıp tarihî derbiyi kazandıran golü atmasını bildi. Golde Kaka'ya o pası verdikten sonra 50 metrelik nasıl bir koşuyla oraya hemen geldi, insan gerçekten de inanamıyor. Ama Ronaldinho da kolay olunmuyor...

Mourinho ise ikinci yarıda bütün kozlarını sahaya sürdü, Adriano ve Cruz dâhil. Ama Milan, alâmet-i farikası olan takım defansını o kadar güzel yapıyor ki, çok fazla fırsat vermedi rakibine. Üstelik Pirlo da yoktu kadroda, defansı hücumdan başlatabilecek Borriello gibi bir oyuncu da. Buna rağmen Gattuso ve Maldini'nin önderliğinde istediklerini elde etmeyi başardılar.

Ama Mourinho'nun da dün söylediği gibi, Eylül'de oynanan bir derbi şampiyonluk yarışını etkilemez. Milan şimdi gidip gelecek hafta deplasmanda kaybederse, bu zaferin de hiçbir anlamı kalmaz. Ama biz bu mağlubiyete karşın Inter'in hâlâ şampiyonluğun en güçlü adayı olduğunu yinelemek istiyoruz.

Hiç yorum yok: