1 Kasım 2008 Cumartesi

Gizemli rahatsızlık

İspanya'da geçen perşembe günü Real Union ile Real Madrid takımları arasında oynanan Kral Kupası maçı sırasında birden bire yere yığılarak baygınlık geçiren ve şuurunu kaybeden Real Madridli futbolcu Ruben de la Red'in yapılan ilk testlerinde sağlık durumu iyi çıksa da futbol kariyerinin bitme riskinin olduğu iddia edildi.

Maçın ilk yarısında yaşanan olayda, yere düşerek şuurunu kısa bir süre kaybeden De la Red, sahada doktor müdahalesiyle kendine getirildikten sonra hastaneye kaldırılmıştı. Geceyi hastanede geçiren ve yapılan tüm testler sonrasında herhangi bir sağlık problemi olmadığı açıklanan De la Red, hiçbir şey hatırlamadığını söylediği olaydan sonra cuma günü Madrid'e dönerek evinde dinlenmeye çekildi. Real Madrid'in resmi internet sitesinden, ''İyiyim, benimle ilgilenen herkese teşekkür ederim.'' diye mesaj yollayan 23 yaşındaki futbolcunun, riske atılmamak için bu hafta sonunu evinde dinlenerek geçireceği, takımla antrenmanlara çıkmayacağı bildirildi. Real Madrid kulübü, genç orta saha oyuncusunun başına gelenlerin nedeni tam olarak öğrenilene kadar, De la Red'in dinlendirilmesinden yana olduğunu açıkladı.

İspanya'da Sevilla takımında oynayan 22 yaşındaki Antonio Puerta, geçen yıl maç içinde benzer bir şekilde baygınlık geçirmiş ve hayatını kaybetmişti. Bu nasıl bir rahatsızlıktır, nedeni nedir, profilaksi ya da tedavisi nasıl yapılır; bunların bilinmemesi hem çok kötü, hem de tedirgin edici. Umarız De la Red en kısa sürede, eskisinden de sağlıklı şekilde sahalarda olur...

Hiç yorum yok: