26 Kasım 2009 Perşembe

NBA gerçek bir "yıldız" kaybetti

"NBA’den emekliliğimi açıklıyorum. Hayatım boyunca ancak ve ancak takımıma alıştığım şekilde yardım edemeyeceğim zaman basketboldan emekli olacağımı düşünürdüm. Ancak durum böyle olmadı.

Hâlâ basketbolu çok seviyorum, oynama isteğim var ve çok da iyi oynayabilirim. En üst seviyede oynayabileceğimden eminim.

Emekliliğim sayesinde eşim ve çocuklarımla daha çok vakit geçirme şansım olacak. Bu parkede kazandığım her şeyden daha büyük bir ödül. Hep bugün için dua etmiştim ve bu ânı hayatımın en büyük hediyesi olarak görüyorum.

Reebok çalışanlarına iniş-çıkışlara dolu kariyerimin her döneminde beni destekledikleri için çok teşekkür ediyorum. NBA’de 13 harika sezon geçirdim ve buna minnettarım.

Dünyanın her yerindeki fanlarıma, tüm kariyerim boyunca benimle oldukları için teşekkür ediyorum. Siz olmasaydınız ben de olmazdım. Bana verdiğiniz desteği kalbimin derinliklerinde hissettiğimi bilmeniz gerekiyor. Teşekkür ederim.

Michael Jordan, Magic Johnson, Isiah Thomas, Charles Barkley ve Larry Bird... Sizler bana vizyon ve sonsuza dek kalbimde yer alacak basketbol sevgisini kazandırdınız.

Her gün basketbol oynamam için beni cesaretlendiren ve bana ilham veren annem, tüm ailem ve en başından bu yana yanımda olan arkadaşlarım... Teşekkür ederim.

Lisedeki antrenörüm Michael Bailey, Georgetown Üniversitesi’ndeki antrenörüm John Thompson, Larry Brown ve diğer antrenörlerim, takım arkadaşlarım, yöneticilerim, patronlarım ve kariyerimin bir parçası olan tüm çalışanlar... Sizlere de teşekkür ederim.

Memphis halkına da özel olarak teşekkür etmek istiyorum. Grizzlies’teyken iç sahada hiç maç yapamadım, ancak muhteşem takım sahibiniz Michael Heisley’nin bana verdiği fırsatı ve şehrin desteğini unutmam mümkün değil. Memphis Grizzlies organizasyonuna başarılar diliyorum.

Ve son olarak Philadelphia şehri... Sixers formasıyla harika anılarım var. Tüm Philly taraftarları, sizlere teşekkür ediyorum. Sesiniz kulağımda bir müzik gibi yankılanacak...

Tanrı hepinizi korusun."

ALLEN IVERSON

3 yorum:

Arkhe dedi ki...

Vay anasını, resmen duygulandım ve tüylerim diken diken oldu..

Gündüz Feneri dedi ki...

sorma...

TETTEH dedi ki...

off yaa.zevkle izlediğim nba oyuncularından biriydi.Aklıma hep Philedelphia-toronto serisi gelir ve Vince ile girdiği sayı atma yarışı gelir.
Birde Pirelli ile anlaştığı sponsorluk anlaşmasına çok şaşırmıştım.Saçlarını pirelli lastiklerinin dizayn edildiği gibi yapması karşılığında anlaştığını duymuştum.